Soutěžní zápas (17.kolo)
PŘEČTENO : 23032
0 : 4
Újezd ABlatnice
První domácí utkání újezdských se odehrávalo v předvelikonočním a aprílovém duchu. Aprílové bylo počasí, před zápasem sněžilo, během něho došlo i na slunečné chvilky a konečně aprílově si mohli cítit i ti, kteří na stadion nezavítali: domácí totiž od Blatnice dostali pěknou předvelikonoční nabídlku a prohráli 0:4.

První poločas začali domácí stylově, už po sedmi minutách odstoupil zraněný Chalupa a hosté si začali zvláště na naší pravé straně dělat územní převahu, kterou převáděli do několika šancí, se kterými si obrana poradila. Kontrovat mohl Michal Horáček, který zpočátku navazoval na kvalitní výkon ze Slatiny, hostujícího gólmana však nepropálil. A tak udeřili hosté, po ztrátě míče se prokličkovali před Maštalíře a křižnou střelou mu nedali šanci. Za stavu 0:1 se šlo i do kabin.

Pokud domácí doufali, že s větrem v zádech hosty v druhé půli zatlačí, mělo jim toto přesvědčení vydržet maximálně deset minut, kdy snad byli i lepší. Pak však soupeř překonal po dlouhé době půli, na vápně se jeden z hostujících hráčů obtočil kolem Poláška a přesně trefenou ranou na delší tyč zvýšil na 0:2.

Poslední ránu nějaké naději na korekci výsledku udělali Mikojan s Horáčkem, když se Rusty nejdříve nechal vyloučit a Horáček byl raději vystřídán, neboť mu hrozilo totéž. Zápas se pak dohrával a hosté udeřili ještě dvakrát, když zužitkovali dva kontry z pravé strany. Konečný výsledek zápasu tedy Újezd - Blatnice 0:4. Je zřejmé, že do derby v Křenovicích, které nás čeká příští týden, bude třeba leccos změnit...