Soutěžní zápas (13.kolo)
PŘEČTENO : 1028
3 : 2
Babice nad SvitavouÚjezd B
V Babicích jsme doplatili na tradiční závěr zápasu, pokaždé když tu hrajem, prohrajeme góly ze závěru. Přitom průběh zápasu nám celkem hrál do karet, sice jsme odjížděli pouze v 11 lidech, ale přesto jsme domácí přehrávali. O úvodní gól zápasu se postaral hodně překvapeně Kyzlink Michal. Poulík na něj poslal dlouhý pas, kyzla jej doběhl a u brankové čáry vymotal beka a z nulového úhlu prostřelil brankáře. 1:0. Zbytek poločasu jsme měli jasně v režii, domácí měli pár centru, ale na víc se nezmohli, my měli několik střel, ale spíše šlo o soutěž, kdo první přestřelí síť za brankou. Nakonec se to jako jedinému v zápase povedlo Jirkovi Škrabalovi. Poločas tedy zněl 1:0 pro nás. Ve druhém poločase jsme chtěli udržet vedení a 3 body, bohužel nepodařilo se nám udržet 11 lidí na place. Asi v 65 minutě se zranil jeden z nejlepších mužů zápasu a klíčový stoper Martin Kozák. Sebeobětoval se a skvěle zabránil domácím ve skórování, nicméně při obranném zákroku si pochroumal kotník a musel odstoupit, takže jsme museli pokračovat v 10 lidech. Do této doby neškodní domácí vycítili šanci a v 70. minutě vyrovnávají po střele ze 20 metrů. Domácí hráč dlouho vedl míč, nikdo proti němu nevystoupil a bylo 1:1. My jsme nesložili zbraně, v 75. minutě Filip Máca uspěl ve 2 soubojích a při pokusu o vykopnutí závlahů ze hřiště také trefil míč, který domácí gólman lacině pustil. 2:1. Od této chvíle jsme se zatáhli a pouštěli si domácí víc k tělu. Kamenický trefil asi z 25 metrů břevno a kdyby ta rána skončila gólem, přinesla by nám velké uklidnění. Místo toho se v Babicích tradičně opakoval závěr zápasu. Psala se 87. minuta a domácí útočník se po pro nás nšťastné tečí dostává k lacinému vyrovnání. Nebyl to konec, v 90. minutě domácí bek nakopl míč do naší šestnáctky a nedůsledně obsazený útočník vsítil na 3:2. Po chvíli rozhoda písknul konec a my přišli o 3 body. I v deseti lidech jsme dokázali domácí přehrávat a vytvářet si šance, po prohře jsme byli velmi zklamaní a domácí "nekopové" si určitě nezasloužili 3 body. V 10 lidech jsme podali velmi dobrý výkon. Obrana až na posledních 5 minut hrála velmi perfektně a nebýt zranění Kozáka, který do té doby byl jeden z nejlepších na hřišti, asi by jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Ze zápasu jde navíc vidět, že se celkem daří zapracovat do mužstva dorostence a čím víc jich bude hrát, tím líp mohou vypadat naše výkony....