Soutěžní zápas (1.kolo)
PŘEČTENO : 25413
2 : 0
Újezd AVeselí nad Moravou
Předposlední podzimní kolo přineslo příjemné jarní počasí a soupeře z dalekého Veselí nad Moravou. Ten se ukázal být týmem fotbalovým, nicméně k zisku bodů na újezdském hřišti mu něco chybělo. Domácí nastoupili ve více méně zaběhlé sestavě, když z tradičních opor chyběli jen dlouhodobě zraněný Michal Polášek a ne zcela zdravý brousek Petr Kalvoda.

V utkání hráli hosté možná hezčí fotbal, nabídli kvalitnější kombinaci, nicméně Újezd dával branky a herně nezaostával, snad mimo dvaceti minut v druhém poločase, kdy hosté uchopili taktovku. V té však již dávno prohrávali 1:0, když v 19.minutě zakombinovali Chalupa s Horáčkem a druhý jmenovaný strašnou ranou doprostřed branky prostřelil gólmana Veselí.

Horáček, hrající utkání v předvečer svých dvacátých narozenin, se dostával i do dalších šancí, ale při samostatných nájezdem střílel zbrkle a neefektivně, pokud se efekt nepovažujeme protřepání střechy ubytovny. Podobně i Semmler nesetřásl nedobrou brankovou bilanci dříve elitního hlavičkáře a nestačil sklopit hlavu do branky. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0, když i Maštalíř vychytal velkou brankovou příležitost hostí.

Do druhé půle vstoupili hosté aktivněji a přehrávali nás, nicméně v zakončení trpěli nemohoucností typickou většinu sezóny spíše pro nás (no a zmiňme tedy i dobrou práci obranné fáze a gólmana). Újezdští kocourci s krásně čistými dresy postupně hru vyrovnali a v 68.minutě vstřelil opět Horáček z brejku pojišťovací branku. V závěru hosté tlačili, tlačili a...nic z toho ;-)

Újezd si tak připsal cenné a potřebné domácí vítězství, které by bylo záhodno potvrdit v neděli v dalším domácím šlágru proti Starému Poddvorovu, kterému máme jistě co vracet.

Závěrem pochvalme i trojici arbitrů, kteří odpískali velmi podařený zápas, čímž zrovna nemyslím, že by nás tlačili. Bylo by hezké mít občas takové sudí i na venkovních zápasech...