Soutěžní zápas (11.kolo)
PŘEČTENO : 1134
1 : 1
KosticeÚjezd A
Nejkrásnější tým v tomto spirálním ramenu galaxie dnes zavítal na půdu Kostic. Jak veselá to bude půda se ukázalo hned po příjezdu, kdy dosud rozespalé kocourky přivítala dědina, která se právě probouzela z druhého dne hodových radovánek. I někteří újezdští hráči poněkud přetáhli večerku a tak se mohli v klidu soustředit na svoje dvě minuty slávy ke konci zápasu. Újezdský tým posílil po překonání smrtelného zranění Mlateček a po překonání deliria importovaného z Mallorky i Řeřicha.

Utkání hrané za pěkného, byť trochu chladného počasí zahájili újezdští ve velkém stylu. Vběhli na soupeře jak Maštalíř na jakýkoliv alkoholický nápoj podávaný mu zdarma a někdy okolo druhé minuty už po souhře obou útočníků vedli 1:0. Tím také naše útočné ambice skončily a iniciativu převzali domácí, mohutně podporovaní nejen četnými fanoušky, ale také trojicí arbitrů, kteří předvedli i na hodonínské poměry katastrofální výkon.

Domácí se tak nemuseli starat o ofsajdová postavení, podobně jako netrpěli nedostatkem přímých kopů z libovolné vzdálenosti. My jsme naopak pociťovali jako lehkou křivdu, že v podstatě jakýkoliv náš dotek s balónem znamenal buď faul, nebo ofsajd.

Přesto však vyrovnávací gól padl regulérně. Aleš Poláček neodkopl balón nohou, ale cizelérsky patičkou a nabil tak hostům na vyrovnání v poslední minutě prvního poločasu. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas znamenal už více méně neskrývanou tlačenku rozhodčích, kdy bylo třeba odvracet četné standardní situace a doufat, že rozhodčí nevymyslí penaltu. K tomu nedostal příležitost, i díký tomu, že hráči tentokrát udrželi nervy na uzdě a koncetrovali se na hru. Uma mohl během svého krátkého pobytu na hřišti vstřelit vítěznou branku, ale jeho stav mu nedovolil vidět a slyšet lépe postaveného Chalupu. Když pak Peťa Kalvoda na konci na třetí pokus odkopnul balón, který předtím dvakrát promáchl, zrodila se remíza 1:1. Újezd si veze první bod z venku a jistě se velmi těší na další podnětná utkání v dosahu hodonínských rozhodčích.

Zy týden přivítáme na domácím stadionu výběr Dubňan.