Přátelský zápas (1.kolo)
PŘEČTENO : 373
4 : 3
Újezd ASlovan Brno
Po jednom tréninku nás čekal náročný přátelák proti Slovanu, k tomu navíc připočíst současné klimatické podmínky a také pro některé hráče brzký termín zápasu. Hrálo se na 3 x 30 minut s tím, že jsme 60 minut hráli 3-5-2 a 30 minut klasicky 4-4-2. Utkání mělo vysoké tempo, oba týmy se z drtivé části snažily hrát po zemi bez zbytečných nákopů. Během zápasu se střídali záblesky fotbalovosti a naprostými hrubkami a to u obou týmu. Slovan se několikrát v první půli ocitl ve velmi solidní příležitosti, kdy musel vykopávat některý z našich hráčů míč z brankové čáry, měl 1 sólový únik, který pořešil Šplouchal. U nás se neujaly střely Urbana, Kroupy ani Horáčka. Do vedení jsme šli po přízemním centru Horáčka, který si hostující obránce srazil do brány. Slovan odpověděl gólem, který hostující hráč zamířil přesně do vinglu naší brány. Druhá půle nabídla podobný scénář, šancí bylo na obou stranách mraky. Hostující tým hrozil z brejků a křižných pasů, my jsme hrozily zejména přes Ivo Urbana, který měl několikrát otevřený prostor na nájezd z boku. Slovan dal ve druhé půli gól po naši chybě, kdy jsme špatně rozehráli. Poté si vzal míč na půlce Patrik Bednář a jako správný buldok se záblesky techniky si přilepil míč na pravou nohu a postupně ukličkoval obránce až do vápna, kde z téměř nulového úhlu bodlem trefil přesně za vzdálenější tyč. Aby toho nebylo málo, tak o pár minut později si připsal správným výběrem místa druhou branku, když si počkal na malířovu příhrávku podél brankové čáry a uklidil do prázdné brány. Hosté vyrovnali ke konci utkání, když jsme ztratili míč v době, kdy byli všichni v pohybu dopředu a rychlý brejk zakončili přesně. Pár minut před koncem kopal Urban standardku, tu nešťastně prodloužil na zadní tyč obránce Slovanu, my ji vracíme před prázdnou bránu, kde číhal Horňák a doklepl míč do prázdné brány. První utkání nám ukázalo, že máme co zlepšovat směrem dozadu, výstavba hry s rozehrávkou po zemi je v pořádku. Během přestávky se srovnáme s odchodem jednoho hráče a uvidíme, jak bude vypadat hra. Po dvou tréninkových dávkách nás bude v neděli čekat v dalším přáteláku tým Dambořic, hraje se u nich v 17:00.