Soutěžní zápas (11.kolo)
PŘEČTENO : 752
0 : 2
ŽdániceÚjezd A
V neděli 13.10. vyjeli újezdští kocourci exhibovat do poměrně nedalekých Ždánic a po dlouhé době tak šlo o výjezd s absencí oblíbeného party busu. Na stadion nováčka ze Ždánic si v hodovou neděli nakonec po velkém boji našli cestu všichni hráči, počítaje v to i Michala Horáčka, kterého bylo nejdříve nutné sundat z kolotočů. Letos vcelku stabilní sestava nedoznala žádných velkých změn. Zraněný Kotouček byl povýšen v boji do pozice vedoucího družstva, zatímco dosavadní vedoucí Kamenický byl odeslán do Těšan pomoci B týmu. Na množství pozitivní energie na lavičce to mělo pozitivní vliv. Kotoučka nahradil Haluza, jinak nastoupila klasická sestava, vyztužená z lavičky P.Staňou a několika adolescenty a doprovázená početným kontingentem újezdských rowdies. Do utkání vstupoval Újezd s dvaceti body a domácí se sedmibodovým ziskem, takže optimisté naznali, že jsme jasným favoritem. Jak utkání ukázalo, není to úplně naše vysněná role. Minutu ticha za božského Káju si újezdský tým protáhl na patnáct minut ticha fotbalového, během kteréžto doby se nám na složitém terénu nedařila kombinace a domácí se ukázali jak poctivý a bojovný soupeř, který hrozil ze hry i standartek. Nováček si již na začátku utkání sjednal respekt, když sroloval nebohého hlavičkáře do bahna dějin. První poločas nenabídl nijak úchvatný fotbal, nám dělalo velký problém kombinovat a držet balón a soupeř se zběsile, leč poněkud marně, vrhal do brejků, které nevedly k výsledku. Újezd byl schopen hrozit ze standartek, když Horňák nabil Haluzovi, který ovšem zaváhal. Nakonec udeřilo ve 44.minutě, kdy soupeř neobsadil plešatého zabijáka Chlubného a ten otevřel hlavou k tyči skóre. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1. Do druhého poločasu vstoupili újezdští trochu lépe než do poločasu prvního, ale uklidňující druhý gól nepadl, a tak se zhruba od šedesáté minuty utkání ustálilo v tom kurzu, že domácí hrozili převážně nakopávanými balóny, zatímco újezdští boys se snažili o zničující kontry, které zpravidla končily ofsajdem nebo útočným faulem. Z tohoto fádního průběhu vybočila snad jen Kalvodou předvedená lekce jízdy na saních, oceněná nechápavým rozhodčím žlutou kartou, případně Horňákova šance po rozehrané standartce, která skončila vedle. Razítko na tříbodové vítězství tak nakonec dal až Tomáš Malásek, který si sám před gólmanem balón zpracoval (technickým provedením sklidil smích), po asi pěti minutách i vystřelil a blučinskou placírkou kupodivu propálil gólmana i několik dalších osob v bráně se nacházejících. Utkání se dohrálo již celkem v poklidu, vyšperkovaného jen klasicky neproměněným újezdským brejkem osmi na tři, kdy dokonce hrozilo, že Kalvoda půjde sám na bránu. Újezd si připsal pátou venkovní výhru v řadě a s 23 body vévodí tabulce, což se stalo poprvé od jara 2005. Tým také udržel počtvrté z pěti venkovních utkání čisté konto a gólman Nováček dostal gól naposledy v utkání hraném osmého září proti Uhřicím.