Soutěžní zápas (10.kolo)
PŘEČTENO : 842
3 : 0
Újezd AStrážnice
Hned v úvodu střetnutí jsme kopali standardku a Malásek s Horňákem se ocitili v dobré pozici, nicméně nedomluvili se a výsledkem byla slabá hlavička na bránu a málem srážka hlavami. Hosté kontrovali rychlým přechodem do útoku a střelou metr nad ze 20 metrů. Do vedení jdeme v 18. minutě po další standartce a Malásek se nemílil. V další šanci podobné prvnímu gólu Maláska vychytal hostující brankář a k naši smůle se při tomto pokusu Tom zranil a musel střídat. Hosté pak zahrávali 2 rohy a nebezpečný byl zejména druhý, který proskákal naším pokutovým územín, naštěstí mimo branku. Na 2:0 zvyšujeme z brejku, Šenkýř dobře prodloužil na Horáčka a Michal ukázal záblesk geniality a ze 20 metrů přeloboval brankáře Strážnice. Velmi těžký kop, prý to tak chtěl :D. Myslím, že první půle patřila hlavně nám, hosté měli náznaky šancí, hlavně kapitán Strážnice hrál velmi dobře, ale chyběla tam finální přihrávka a zakončení. Poločas 2:0 bývá zrádný, naštěstí Csaplárova past v zápase neplatila. Hned v úvodu druhé půle totiž Horáček dokázal obejít levýho beka a jeho střílený centr tečoval do brány jeden z obránců. Hosté byli totálně zaskočeni, ale zbraně nesložili. Nováček musel v následujících minutách vytáhnout 2 super těžké zákroky. Nejdříve se dostal po rohu ve vápně ke střele Lípa, tomu stál v cestě Macek a tygřím skokem vytáhnul střelu mimo bránu. Jen o chvilku později se dostal ke střele jeden z hráčů hostů a Nováček stihl míč reflexivně hlavou vytěsnit na spojnici tyče a břevna a následnou dorážkou tentýž střelec nedokázal usměrnit do brány. Velká varování pro nás a mírná vzpruha pro hosty. V 71. minutě jejich snaha pohasla, Nejlepší střelec Strážnice Lípa se nechal vyloučit v situaci, kdy nejspíše oplácel přecházející nevybíravý zákrok Kalvody a zcela mimo dění se pravděpodobně po Kalvodovi ohnal, nicméně komentovat to moc nemůžeme, protože tuto situaci jsem ani nezaznamenal. Po červené kartě hosté se mi zdálo, že již rezignovali. My jsme si sice nějaké šance vytvořili, ale žádná z nich neskončila gólem. Do utkání naskočila kompletní lavička a trenér dal šanci také 2 dorostencům.