Soutěžní zápas (7.kolo)
PŘEČTENO : 681
0 : 2
Charvátská Nová VesÚjezd A
Po dvou výhrách jsme cestovali k zápasu do Břeclavi proti místnímu Sokolu Charvátská Nová Ves. Obě mužstva se před zápasem nacházela v odlišných formách. My taháme sérii bez prohry a domácí se nachází s 1 bodem na předposledním místě tabulky. Čekalo nás obrovské hřiště a plno osobních soubojů. Domácí hrají čistě na brejky, dlouhými nákopy se snaží nacházet útočníky. V první půli jsme nehráli nějak dobře, Vypracovali jsme si 3 šance. Dvě spálil Tom Malásek. Hlavně druhá, kdy byl sám proti brankáři, nicméně míč mu skočil a z malého vápna přestřelil bránu. 10 minut před poločasem jsme se po delším obléhání domácí branky dostali k centru z levé strany. Kotouček v tísni nacentroval a Horňák hlavou mířil přesně k tyči. Čas na ovládání hry a uklidnění se? Možná jiný tým, ale ne my. Opět jako v minulém zápase vyklidíme pole a necháme soupeře hrát. Hlavně nástup do Druhé půle nás mohl stát vedení. Zejména Pavel Staňa se potýkal s horší fyzickou připraveností a domácí tahali útoky přes jeho stranu. Na druhé straně na tom nebyl lépe Kalvoda a hra obou našich beků postrádala parametry. Kalvoda to aspoň nahradil důrazem a domácí hráč číslo 10 to 3x pocítil. Na takto velkém hřišti bychom měli kontrolovat hru a hrát odzadu, nicméně domácí nás svoji aktivitou často donucovali k odkopům a pouze k bránění. Brejky nám moc nešly, nedokázali jsme si pořádně nahrát, ale soupeř nás dokázal předčít svoji nemohoucností v zakončení. Nováček předvedl fantastický zákrok v 75. minutě proti střele domácího stopera ze 40 metrů. Nutno podotknout, že tato situaci vznikla z našeho odkopu z ruky branákře, Nováček trefil domácího hráče na vápně a málo vídanou situaci zakončil již zmiňěný stoper domácích. V 82. minutě se dostal do hry Ivo Urban a přípsal si v 16 letech první start mezi dospělými. Na 2:0 jsme zvýšily, když domácí hráli vabank a Horáček s Maláskem si 2x vyměnili míč a Malásek předložil Horáčkovi míč před prázdnou bránu. Zbytek utkání jsme již uhlídali a vezeme i přes nedobrý výkon výhru.