Soutěžní zápas (25.kolo)
PŘEČTENO : 1140
1 : 3
MS BrnoÚjezd A
Dvě kola před koncem už byli újezdští hráči zachránění a mohli se tedy klidně vydat na hřiště tabulkově třetí Moravské Slavie Brno. V klidu ale jistě nebyl generální sportovní manažer týmu Mourinho Hudeček, který musel řešit drobné detaily ohledně složení týmu, které jistě neušly pozornějším čtenářům již při čtení základní sestavy.

Mezi dobré zprávy pro velkoúžasnolepého kouče jistě patřilo to, že Polášek se konečně uzdravil z popálenin zad sluncem, které utrpěl při „práci“ minulý víkend. Podobně i Halický se opět vyrekreoval na divoké Ukrajině a vrátil se do civilizace. Návraty krajních záložníků ale byly více než vykompenzovány. Chalupa se omluvil pro učení na státnice, Řeřicha pro změnu odjel do Slovinska učit domorodce pít všechno kromě vody, Bukáček tajemně zmizel v den utkání, tak zvaný Zorro Mstitel se omluvil už nevím proč, nulový gólman Nováček pro změnu stavěl zeď (a evidentně velmi úspěšně). A to ještě dorazil původně taktéž ze školních důvodů omluvený Mlateček.

Další nepříjemnost se objevila přímo na hřišti, když se ukázalo, že Kalvoda nemluvil do větru, když pravil, že rozhodně nemůže řídit motorové vozidlo. Jelikož však nemohl ani mluvit, nemohl odmítnout nominaci k utkání a přijal ji s uculováním, toho dne mu vlastním.

Kouč tedy sestavil novou obrannou čtveřici: indisponovaného Kalvodu posunul na tradiční odkladiště odpadu doleva, na stopera se posunul Chlubný a Polášek s Mlatečkem se vyskytovali na již tradičních postech, tedy všude a nikde. Nejmenovaný kapitán týmu tak před utkáním tipoval výsledek 4:0 pro domácí a naplnil tak tým sebedůvěrou.

V utkání už o nic velkého nešlo a tomu odpovídala divácká návštěva, kterou bychom zde mohli vyjmenovat, protože šlo z velké části o fanoušky Újezdu, kteří pomohli natočit kolečko na turniketu na cca 25 diváků. Tito shlédli poklidný začátek bez šancí a mohli si tak užívat pěkného počasí a chlazeného piva. Pěkného počasí si užíval i Kalvoda, kterému pohyb a sluníčko neudělaly nejlépe. Naštěstí na hranici kómatu založil první akci Újezdu s přízviskem gólová. Rozehrál svým tradičním způsobem, nákop se nějak dostal k Horáčkovi L., který nabil Horáčkovi M. a ten z 25 metrů střelou po zemi nedal gólmanovi šanci. 0:1.

Podobně vypracovaná byla i druhá gólovka Újezdu. Vichta si zpracoval dlouhý nákop rukou, vyslal Horáčka M., ten si položil gólmana a ten ho zbaběle zfauloval. Rozhodčí nechal dorážet Horáčka L. do prázdné branky, ten však nezklamal a trefil jediného hráče v širém okolí. Očekávaný hvizd penalty se však nekonal a Újezd dál bránil jednobrankový náskok.

Když už to vypadalo, že za tohoto stavu se odejde i do kabin, napřáhl Horáček po další prudce vypracované akci z 25 metrů podruhé, zamířil přesně doprostřed branky a překvapil gólmana domácích, který se zřejmě nenacházel v plné duševní pohodě. 0:2. Tak skončil i první poločas.

Zatímco v první půli sice měli domácí balón častěji na kopačkách, ale žádné šance ani tlak, v druhé půli se obraz hry poněkud změnil. Částečně to souviselo s tím, že poslali na hřiště maličkého, ale šikovného hrotového hráče, který po zhlédnutí Poldy, na kterého měl hrát, sice projevil respekt ukázaný otevřením úst, ale podal výborný výkon.

Újezd naproti tomu spoléhal na taktiku „zavřít bránu a všechno na Horáčka“, který podal také výborný individuální výkon. Domácí tak stále častěji ohrožovali Maštalíře, který sice předvedl jeden ze svých tradičních Mám-jejda zákroků, ale jinak byl jistotou. Závary před bránou zabraly nemalou část druhého poločasu, ale újezdská obrana nějak odolávala, ačkoliv sil ubývalo. Rozhodnutí do utkání přinesl opět Horáček M., který převzal balón, uprchl obraně, gólmanovi udělal kličku a netrefil ani stopera stojícího v bráně. 0:3.

Domácí pak záhy kontrovali, když střelu z nějakých dvaceti metrů trefil domácí hráč dokonale a balón pečlivě kontrolovaný zrakem našeho gólmana zaplul přímo do šibenice. 1:3 a dvacet minut do konce utkání. V závěru už se nic velkolepého nestalo a tímto výsledkem utkání také skončilo. Újezd si tak připsal tři body důležité pro tabulkové zlepšení pozice i do tabulky pravdy. Zároveň tak zkompletoval zajímavou bilanci, kdy s mančafty z první trojky uhrál 13 bodů z 18 možných a s výjimkou výprasku v Šaraticích si v těchto zápasech také významně zlepšil skóre. Vezměme tedy tento zápas jako povzbuzení do další sezóny a důkaz toho, že s každým se dá hrát i s oslabeným kádrem.

Poslední zápas sezóny odehraje Újezd na domácím stadionu v neděli 19.6. v 16:30 s posledním Višňovým. Rozlučka se sezónou proběhne v pátek 24.6., a to velkolepým utkáním mezi současným A-týmem a výběrem hvězd let minulých. Hráči nejkrásnějšího týmu ve známé části galaxie se samozřejmě těší na mohutnou diváckou podporu u obou těchto událostí.