Soutěžní zápas (22.kolo)
PŘEČTENO : 32768
3 : 1
Újezd AMikulov
V 21. kole 1. B třídy jsme hostili 3. tým tabulky Mikulov, který v minulém kole smetl Zastávku 4:0. Jakýkoliv bodový zisk před utkáním by pro nás byl zlatý, ale utkání se pro nás vyvíjelo mnohem lépe. Ve 2. minutě dostal do vápna balon Martin Kalvoda a po dvou krátkých dotecích vymetl zkušeně šibenici. 1:0. Hosté hráli velmi dobře kombinačně, oba krajní beci měli během první půlky co dělat s rychlými útočníky. Mikulov kombinoval, ale útočné akce končily kolem vápna. Čekali jsme na brejky a z jednoho jsme zvyšovali, Martin Kalvoda dostal aut u pomezní čáry, obešel beka a prudkým přízemním centrem našel Filipa Čápa, který zvyšoval na 2:0. 5 minut po našem gólu se nechal u lajny obejít Petr Kalvoda a útočník našel na penaltě mikulovského hráče, jenž uklidl míč do sítě. Běžela hruba 25. minuta. Následujících 15 minut byl na balonu Mikulov a výborně kombinoval, ale zase jen po vápno. Po pár nebezpečných zábězích jsme se dostali k ojedinělému brejku, kdy Martin Kalvoda byl na vápně u míče rychleji než stoper a z vápna parádně přeloboval hostujícího brankáře. 3:1. hosté byli brankou zaskočeni a o 2 minuty se řitil na branku Horáček, hostujíci brankář zakopl a upadl, ale Horáček střelu nasměroval jen do ležícího gološa. Do šaten se šlo za stavu 3:1. Druhý poločas začal tlakem hostů. Soustředili jsme se na obranu a na rychlé brejky. Hosté kromě asi 8 rohů neměli žádnou větší šanci. Naopak my jsme tragicky řešili brejkové situace. Fraj a 2x Báder si nedokázali poradit s posledním mikulovským hráčem a to ani v akci, když šli 3 na 1. Tlak hostů se otupil v 72. minutě, když byl vyloučen hostující hráč za úder do tváře domácího hráče. Následných 18 minut jsme již dokázali ubránit a radujeme se, i když jsme nebyli lepší, pouze efektivnější z cenné výhry. Lví podíl na výhře měl Martin Kalvoda, který v týdnu bral antibiotika a dokázal 2 góly a asistencí rozhodnout zápas. Ke klíčovým postavám zápasu se musí přidat i Ondřej Smolka, jenž dokázal odehrát zápas i přes nevolnost na hranici svých možností....