Střípky z kabiny aneb poněkud vážnější bulletin

 

Krátce po obecních volbách v Újezdu u Brna došlo tamtéž ke vzniku dvou nových politických uskupení. První strana, založená mgr. Radkem Řeřichou, nese pracovní název Řeřichova strana alkoholická (jiné kruhy ji ovšem znají jako NSDAP - Neabstinující  Strana Dobrovolného Alkoholika Píseckého). Program? „Polovinu obecního rozpočtu dáme do rozvoje alkoholismu“, plánuje pracovník brněnského magistrátu.

 

Druhou politickou formací, která v obci vznikla, je tzv. strana závislých. Již svým názvem se hlásí překvapivě k alkoholismu. Partaj založila skupina přátel kvalitních i méně kvalitních lihovin z hostince U Paseků a její volební program je zatím nejasný. Jisté však je, že se strana ostře vymezuje vůči osobám nezávislým. Najdou k sobě dvě nově vzniklé strany cestu? Ovládnou újezdskou radnici? Nebo rovnou Hrad? Bude pivo za pětikačku? Zúčastněte se dalších voleb a nechte se překvapit.

 

 

Do tréninkového procesu SK Újezd u Brna se většinou zapojuje cca osm lidí, z nichž navíc nemalá část nemá s týmem co do činění a jde se pouze proběhnout / zahrát si fotbal. Tréninková morálka tedy opět lehce pokulhává se představami funkcionářů klubu. Za představami hráčů zase zůstává otevírací doba v restauracích v Újezdě. Bude ale jistě zajímavé sledovat jarní jízdu újezdských za titulem v Lize mistrů, pokud budeme jako již několikrát v přípravě docházet na zápas v devíti lidech.

 

Prezident oddílu Mžik Miroslav se vydal na tradiční novoroční dovolenou na oddílové jachtě. Tentokrát se dle neověřených informací oddával mulatkám a dalším radostem v okolí Kuby. Dovolená se mu jistě vydařila, neb se výjimečně nevrátil se zraněním obličeje způsobeným uvolněným ráhnem. Vyrojily se však spekulace, že prezident oddílu je bratrem Fidela Castra. Podoba by tam byla.

 

Hvězdou měsíce ledna se v odborných kruzích stal Ryvola Jan. Přes problémy s patou se zúčastnil dvou tréninků a stejného počtu zápasů jako hráč; jednou se motal na lajně coby asistent kouče. Jako nejvydařenější vystoupení bylo odbornou komisí vyhodnoceno jeho působení na střídačce; sám totiž dokázal napumpovat hrajícím kamarádům balóny.

 

Výkony na hřišti naopak kandidovaly do sekce veselohra století. V utkání proti dorostu Sparty Jenda poměrně usilovně komentoval dění na hřišti, zvláště pak své vlastní výkony, čímž pobavil nemalou část publika. Když jej ke konci utkání opustily síly, rozhodl se vystřídat sám sebe a s pokřikem „Trenére, já jdu, jo?“ chtěl odběhnout přes celé hřiště na lavičku. Naštěstí mu nějaká dobrá duše poradila, že jako obyčejně nemáme nikoho na střídání.

 

V dalším zápase pro změnu Jenda dvakrát dokázal soupeře geniálně vyslat do brejku a to krátkou malou domů. Když ani podruhé soupeři této chybičky nevyužily, pravil Ryvola: „Já vám říkal, že jsem dneska neměl chodit.“ Po tomto utkání Jenda na další aktivní činnost, věřme jen dočasně, rezignoval a jal se léčit znovu zraněnou patu. Jeho humoristicky – sportovní činnost je však hodná následování.

 

Ponechejme Ryvolu Ryvolou a pojďme se podívat na další hráče újezdské squadry. Absolutorium si zaslouží gólman Vorel. Jako jeden z prvních gólmanů v této části vesmíru dokázal dostat z pěti střel šest gólů a posléze i gól přímo z rohu. Jelikož Vorel vždycky tvrdil, že se snaží střelám vyhýbat, je dobře, že se dostal do formy.

 

Během pěti utkání zimní přípravy nastoupili v brance Újezda již čtyři gólmani. Bohužel dva z nich neznám jménem, podobně jako nemalou část kádru, který nastupuje v posledních zápasech a který nemá žádnou souvislost s osobami, které chodí na trénink. Za Újezd si tak třeba zahráli dva dorostenci ze Znojma, kteří doplnili kádr újezdských na žádaných jedenáct lidí. Při posledním utkání si pak (po poločasovém odchodu Radima Popeláka na ples) hráči A mužstva vyzkoušeli taktickou variantu „hra v deseti lidech“.

 

První zimní posilou se stal Radek Křemeček, který tak posílí úřednickou lobby v obranné formaci.

 

Servis z marodky:  

-         Maštalíř oznámil, že v blízké době ukončí kariéru v důsledku problémů s koleny. Spontánní ohňostroj, který vypukl na oslavu této skutečnosti se obešel beze ztrát na životech.

-         Mlateček pro problémy s kolenem vynechává zimní přípravu. Fotbalovou, nikoliv alkoholickou.

-         Michálek zmizel neznámo kam.

-         Semmler se konečně přestal učit a zjevil se na hřišti. Jeho výkon proti Dambořicím byl po taktické stránce excelentní, neboť dal postu předstopera nové dimenze – po celé utkání se pohyboval pouze a jen ve středovém kruhu.

-         Hudec si způsobil zranění v posledním zápase. Diagnóza zatím neznámá.

-         Mladý Horáček odjíždí pracovat do Mladé Boleslavi.

-         Radek Řeřicha byl zavlečen do hostince U mamuta. Existence tohoto podniku jej přesvědčila o tom, že v oblasti alkoholismus ještě nedosáhl všech met. 

 

Výsledkový servis:

SK Újezd u Brna – Sparta dorost 1:6

SK Újezd u Brna – Znojmo dorost 2:1

SK Újezd u Brna – Dambořice 6:1

SK Újezd u Brna – Moravská Slavia Brno 0:3